Про ШПП та її засновників
Школа Політичного Перформансу [ШПП] – незалежний рух вільного мистецтва, заснований в травні 2017 року Марією Куліковською – кримсько-українською художницею, архітекторкою та лекторкою у вигнанні. Разом з Марією Куліковською платформу розвиває архітектор-інженер Улег Вінніченко. ШПП включає в себе перформанси, акції, виставки, ненасильницькі художні жести, гібридні, трансдисциплінарні та експериментальні форми візуального мистецтва.

Політично-воєнні події в Україні, які розпочались у 2014, стали початком активістської та перформативної діяльності Марії Куліковської. Першою акцією художниці став несанкціонований перформанс «254», який відбувся на сходах Ермітажу у Санкт-Петербурзі. За ним послідували інші та саме цей перформансу заклав у підсвідомості Куліковської основи Школи Політичного Перформансу. Ідея руху вільного мистецтва формувалася протягом 2014–2016 років, та офіційно затвердилася у 2017.
Про проєкти в рамках руху
Першим проєктом Школи Політичного Перформансу став «Пліт Крим». До сьогодні він є наймасштабнішою акцією, проведеною в рамках руху. «Пліт Крим» – довготривалий активістський перформанс, який Марія Куліковська розпочала у серпні 2016 року. Проєкт був реалізований завдяки підтримці Goethe-Institut у Києві та Центру Візуальної Культури, де згодом відбулася виставка про подорож мігруючого парламенту – «Пліт Крим: Карти Долі». Влітку 2017 виставка стала спеціальним проєктом Одеської бієнале. Одразу після виставки в Одесі соціальна скульптура «Пліт Крим» відправилася до Барселони, де була представлена у публічному просторі міста за підтримки культурного фонду Ізоляція та програми Swab Performance Ярмарки сучасного мистецтва в Барселоні. Тоді ж «Пліт Крим» був представлений під час лекції-перформансу Марії Куліковської у Ліверпульському університеті Джона Мурса.

У травні 2018, в той самий день, коли у Керчі відкривався Кримський міст, «Пліт Крим» висадився на березі Північного моря, навпроти легендарного Ересуннського мосту у шведському місті Мальме. Акція стала нагадуванням подій 2015 року, коли до Мальме прибуло понад 100 000 біженців, після чого кордони країни були закриті, залишивши між межами понад 80 000 людей. Після Швеції «Пліт Крим» опинився в самому серці Відня, де в рамках ШПП було організовано виставку у Вищій школі медіа мистецтв для підлітків про мандри Мігруючого Парламенту. У березні 2019 року, в зв'язку з п'ятою річницею окупації Криму, «Пліт Крим» був представлений у Празі на виставці «Карти Долі», яка відбулася в експериментальному центрі мистецтв Artivist_Lab за підтримки чеської організації захисту прав людини People in Need.

У 2019 році ШПП стала однією з організаторів та продюсерів відеоперформансу Куліковської «Дай мені сказати: Це не забуто», показ якого відбувся під час квір-фестивалю, організованого театром HAU у Берліні. Протягом грудня 2019 – лютого 2020, у Щербенко Арт Центрі у Києві, проходила виставка «Квіти», куратором якої стала ШПП.

У ШПП немає кураторів, сам рух є куратором, під його егідою проводяться персональні та групові проєкти, виставки, в тім – Гаража33.Галереї-Сховища, яку заснували та діяльністю якої займаються Марія Куліковська та Улег Вінніченко.

Про естетику та етику ШПП
ШПП – це можливість зробити соціальне та політичне висловлювання. ШПП – це можливість експериментальних візуальних, звукових та науково-публіцистичних робіт. Учасники ШПП розділяють загальні етичні та естетичні цінності. ШПП – це рух вільного висловлювання та демократії. Школа виступає проти цензури та є незалежною у своїх поглядах та діях.
Про те, як стати частиною ШПП
ШПП – це платформа для художників: живописців та скульпторів, архітекторів та перформерів, відеомейкерів та режисерів, фотографів та дизайнерів, філософів та кураторів, істориків мистецтв та культурологів, теоретиків та практиків. Це місце для вільних людей. Кожен, хто розділяє філософію ШПП, може стати частиною руху.
Про навчальну платформу ШПП
Школа Політичного Перформансу має на меті популяризувати сучасне актуальне мистецтво, залучати до художнього та наукового дискурсів, створювати можливості та умови для практичного та теоретичного вивчення мистецтва.
КАДР З ВІДЕО-ПЕРФОРМАНСУ ДАЙ МЕНІ СКАЗАТИ - ЦЕ НЕ ЗАБУТО, СКУЛЬПТУРА МОЯ ДРУГА КСЕНА 2
СЕРІЯ АКВАРЕЛЬНИХ МАЛЮНКІВ 888 ВІД МАРІЇ КУЛІКОВСЬКОЇ, ФОТО-ОБ'ЄКТ ВІД АЛЕКСАНДРИ ЛАРССОН-ЯКОБСОН
СЕРІЯ АКВАРЕЛЬНИХ МАЛЮНКІВ 888 ТА СЕРІЯ СКУЛЬПТУРНИХ БЮСТІВ 880 ВІД МАРІЇ КУЛІКОВСЬКОЇ, ФОТО-ОБ'ЄКТИ ВІД АЛЕКСАНДРИ ЛАРССОН-ЯКОБСОН
БЮСТ З БАЛІСТИЧНОГО МИЛА З КВІТАМИ З СЕРІЇ 880 ВІД МАРІЇ КУЛІКОВСЬКОЇ, ФОТО-ОБ'ЄКТ ВІД АЛЕКСАНДРИ ЛАРССОН-ЯКОБСОН
ФОТО-ОБ'ЄКТИ ВІД АЛЕКСАНДРИ ЛАРССОН-ЯКОБСОН
БЮСТ З БАЛІСТИЧНОГО МИЛА З КВІТАМИ З СЕРІЇ 880 ТА СЕРІЯ АКВАРЕЛЬНИХ МАЛЮНКІВ 888 ВІД МАРІЇ КУЛІКОВСЬКОЇ
СЕРІЯ АКВАРЕЛЬНИХ МАЛЮНКІВ РУКИ РЕВОЛЮЦІЇ ВІД МАРІЇ КУЛІКОВСЬКОЇ
КВІТИ
КВІТИ ДЕМОКРАТІЇ
КВІТИ ДЕМОКРАТІЇ
КВІТИ ДЕМОКРАТІЇ
КВІТИ ДЕМОКРАТІЇ
КВІТИ ДЕМОКРАТІЇ
КВІТИ ДЕМОКРАТІЇ
ПЛІТ КРИМ: КАРТИ ДОЛІ №3
ПЛІТ КРИМ
ПЛІТ КРИМ
ПЛІТ КРИМ
ПЛІТ КРИМ. ПОЧАТОК
ПЛІТ КРИМ: КАРТИ ДОЛІ №1
ПЛІТ КРИМ: КАРТИ ДОЛІ №1
ПЛІТ КРИМ: КАРТИ ДОЛІ №1