Гараж33

– ЦЕ МІЖНАРОДНИЙ АРТ-ПРОСТІР
для мистецтва з "конфлікту?", створений MKUV Studio [художниця Марія Куліковська + архітектор Улег Вінніченко] і ШПП [Школою Політичного Перформансу]. Ми намагаємось нівелювати закореніле поняття кордонів: географічних, національних, релігійних, класових, гендерних, етичних та естетичних.
– ЦЕ ДЕМОКРАТИЧНИЙ АРТ-ПРОСТІР
для мистецтва, яке безкомпромісно скидається на маргінес та залишається поза офіційним дискурсом. У нас відсутні будь-які симптоми ієрархії, ми говоримо на рівних, показуємо мистецтво відомих та визнаних разом з мистецтвом малознаних та недооцінених.
– ЦЕ НЕЗАЛЕЖНИЙ АРТ-ПРОСТІР
який розташований в одному з найстаріших гаражних кооперативів Києва поблизу напівзабутого дендрологічного парку – в районі з "конфлікту?", що потребує культурної трансформації та реорганізації. Ми диктуємо свої правила, відштовхуючись від власних спостережень, ігноруємо цензуру та упередженні уявлення про «правдиве» мистецтво.
– ЦЕ ГІБРИДНИЙ АРТ-ПРОСТІР
створений порушувати питання, що стоять лезом вгору. Ми задаємо питання, шукаємо відповідей, заохочуємо до діалогу та дискусії.
– ЦЕ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИЙ НЕБІНАРНИЙ АРТ-ПРОСТІР
для свободи слова тих, хто його позбавлений, тих, хто його втратив, у кого його забрали. Ми «незручні», ми різні, ми – інші.
– ЦЕ СХОВИЩЕ ДЛЯ ХУДОЖНИЦІ/ХУДОЖНИКА, ДЕ ЇХ НІХТО НЕ ОСУДИТЬ
Кожен має змогу бути відвертим. Кожен почуватиметься безпечно.
– ЦЕ ПЛАТФОРМА ОСВІТИ Й ПРОСВІТНИЦТВА
яка створює належні умови для вивчення мистецтва, кращого його розуміння та адекватного сприйняття.
– ЦЕ МІСЦЕ ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПРАВЖНЬОГО ЧИСТОГО АКТУ МИСТЕЦТВА
який йде з середини. Цей акт мистецтва може конфліктувати з суспільством або з моральними нормами, тим самим піднімаючи набагато глибші приховані пласти і пропрацьовуючи їх.
Кожен бажаючий може підтримати галерею мистецтва з «конфлікту?»
Мріємо викупити поржавілий старий гараж поруч, щоб в нас було ще більше місця для справжнього вільного мистецтва!

Маніфест

Ми — мультидисциплінарна, міжнародна, небінарна, експериментальна платформа для художниць/ків,
архітекторок/ів, активісток/ів та перформерок/ів,
мислительок/ів та філософинь/ів, людей з культури та мистецтва, яка досліджує явище "конфлікту?".

Що таке конфлікт? Може, це жах війни та окупації з їх депресією, розчаруванням, страхом, фобіями та нерозумінням «як далі жити й творити»? Може, це внутрішній конфлікт, який залишився від батьків, виховання яких все ще культивується нерівним патріархальним суспільством? А може, це контроль та зміцнення кордонів між державами і поділ на своїх та чужих?

Чи потрібно художниці/художнику жити в зоні конфлікту, щоб говорити про нього? І взагалі, чи мусить вона/він говорити тільки про це у власному мистецтві? А як щодо сексуальності? Може, це бажання бути іншою/іншим?
Чи може художник з Києва, Стокгольму, Лондона, з невеликого містечка на кордоні у Криму, з Мексики, Гонконгу, Тегерану, чи…, ідентифікувати себе як Тіло Мистецтва з Конфлікту? Чи можна просто бути
художницею/художником без стигматизації власного тіла щодо належності до конфліктної території?

Питаючи, що таке «конфлікт?» та надаючи голос талановитим і унікальним, як невідомим та маргіналізованими "іншим", так і міжнародно-визнаним художницям й художникам – ми створили "Гараж33.Галерею-Сховище", яка наразі добудовується серед лісопарку майже забутого, найстарішого та найбіднішого рабочого району столиці України – біля метро Сирець (всього за дві зупинки від старого міста), серед одних з найперших гаражних кооперативів Києва.

Заради соціокультурних перетворень суспільства ми навмисно не будуємо наш простір у центрі міста, ідучи за традицією світової практики передових незалежних галерей та арт-центрів, які колись починались на відшибах, серед гаражів та лофтів.
– команда галереї-сховища "Гараж33",
MKUV Studio & ШПП

© 2022 Всі права захищені

ГАРАЖ33. ГАЛЕРЕЯ-СХОВИЩЕ & Г33. МАГАЗИН МИСТЕЦТВА

| Україна | Київ | garage33galleryshelter@gmail.com |